Polecamy

Informacja dot. przesyłek pobraniowych

 

Co pewien czas otrzymujemy pytanie o możliwość przesyłki za pobraniem (płatność przy odbiorze), której nie udostępniamy w naszym sklepie. Dzieje się tak dlatego, iż wiele osób uważa ją za najbezpieczniejszą metodę przekazania pieniędzy. W tym krótkim artykule chcielibyśmy sprostować tą tezę.

 

Opcja pobraniowa na żadnym etapie nie jest bezpieczniejsza od płatności z góry. Aby odebrać taką przesyłkę z rąk pracownika Poczty Polskiej należy pokwitować dokument dostawy oraz uiścić należną kwotę - nie ma mozliwości aby sprawdzić jej zawartość przed dokonaniem zapłaty. Pracownik PP nie ma obowiązku towarzyszyć przy jej otwieraniu ani także nie wystawi zaświadczenia co jest w środku. Nawet gdy zawartość paczki będzie odmienna od zamawianej listonosz takiej przesyłki nie zabierze i nie zwróci pieniędzy. Dzieje się tak dlatego, iż nie wie on co było naprawdę zamówione, a tym samym Poczta Polska chroni się przed zarzutem otwierania przesyłki w trakcie dostawy.

 

Proszę pamiętać, iż przesyłkę pobraniową można nadać z każdego adresu, nawet z tymczasowego. Oznacza to, że potencjalny oszust wcale nie musi wskazać swojego prawidłowego adresu do odbioru pieniędzy - adres na druczku może okazać się np. hotelem. Najbezpieczniejszym sposobem zatem jest płatność z góry. Wykonując przelew na konto bankowe mamy pewność, że informacje podane do przyjęcia wpłaty są prawdziwe, albowiem dane te są weryfikowane przez bank. Nie da się w Polsce założyć konta bankowego na fikcyjną osobę, dokumenty i adres. Nawet w przypadku ich późniejszej zmiany bank posiada historię wprowadzanych danych, czyniąc kontrahenta łatwym do weryfikacji. Wpłacając pieniądze w banku lub na poczcie mamy potwierdzenie wysłania pieniędzy do zidentyfikowanego kontrahenta.

 

W naszym sklepie umożliwiamy dwie możliwości płatności z góry:

- na nasze konto bankowe w mBank (oddział BRE Bank, notowany na GPW w Warszawie);

- za pośrednictwem renomowanego pośrednika płatności online Przelewy24 (DialCom24).

 

Oznacza to, iż wybraliśmy dla Państwa najbezpieczniejszy sposób przeprowadzania transakcji, będąc przy tym transparentną firmą. Dokonując płatności w naszym sklepie mogą być Państwo spokojni o bezpieczeństwo własnych pieniędzy i należyte wykonanie usługi.

 


Strona głównaStrona główna

Koszyk  

jest pusty

Nowe produkty

Aktualnie brak nowych produktów


X Nie pokazuj więcej
TA STRONA UŻYWA CIASTECZEK (COOKIES)
Dowiedz się więcej o formie i celu ich używania w naszej Polityce Prywatności: KLIK.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie ciasteczek, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.